Rekod E-RPH

MINGGU PEMBELAJARAN11
HARIRABU
MASA02:00
TARIKH01/04/2026
SENARAI KELAS ( FASA)
  • AULAD 3
SENARAI MATA PELAJARAN
  • MATEMATIK
KEHADIRAN PELAJAR10
PELAJAR YANG TIDAK HADIR5
TAJUK / TOPIKSusun dan bilang nombor
STANDARD PEMBELAJARAN1.7.1 Mengenal pasti pola bagi siri nombor yang diberi secara tertib menaik dan menurun satu-satu hingga sepuluh-sepuluh, seratus-seratus dan seribu-seribu. 1.7.2 Melengkapkan pelbagai pola nombor yang diberi secara tertib menaik dan menurun satu-satu hingga sepuluh-sepuluh, seratus-seratus dan seribu-seribu.
STANDARD KANDUNGAN1.7 Pola nombor
OBJEKTIF PEMBELAJARAN. ( selepas proses pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat) :
  1. Mengenal pasti sekurang-kurangnya 2 pola bagi siri nombor yang diberi secara tertib menaik dan menurun satu-satu hingga sepuluh-sepuluh, seratus-seratus dan seribu-seribu.
  2. Melengkapkan sekurang-kurangnya 2  pola nombor yang diberi secara tertib menaik dan menurun satu-satu hingga sepuluh-sepuluh, seratus-seratus dan seribu-seribu.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & PEMUDAHCARAAN ( PdPc)
  1. Murid mendengar penerangan guru tentang pola nombor menaik dan menurun.
  2. Murid menjalankan aktiviti membina pola nombor menaik dan menurun dengan bimbingan guru.
  3. Murid melengkapkan latihan dalam buku aktiviti berdasarkan tajuk yang dipelajari.
  4. Murid menjawab kuiz mudah untuk mengimbas kembali pembelajaran.
  5. Murid mendengar rumusan pembelajaran daripada guru.
ALAT BANTU MENGAJAR ( ABM )
  • BUKU TEKS
  • MODUL SUBJEK
NILAI MURNI
  • BERTANGGUNGJAWAB
  • KERJASAMA
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM ( E.M.K )
  • LAIN - LAIN (sila nyatakan)
PENTAKSIRAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
  • LEMBARAN KERJA
  • KUIZ
TAHAP PEMIKIRAN / ABAD KE 21
  • KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH
  • MEMAHAMI
  • MENGAPLIKASI
  • MENGANALISIS
BILANGAN PELAJAR YANG DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PENGUKUHAN7
BILANGAN PELAJAR YANG TIDAK DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PEMULIHAN3