Rekod E-RPH

MINGGU PEMBELAJARAN11
HARIKHAMIS
MASA11:00
TARIKH02/04/2026
SENARAI KELAS ( FASA)
  • AULAD 3
SENARAI MATA PELAJARAN
  • MATEMATIK
KEHADIRAN PELAJAR13
PELAJAR YANG TIDAK HADIR2
TAJUK / TOPIKSusun dan bilang nombor
STANDARD PEMBELAJARAN1.7.1 Mengenal pasti pola bagi siri nombor yang diberi secara tertib menaik dan menurun satu-satu hingga sepuluh-sepuluh, seratus-seratus dan seribu-seribu. 1.7.2 Melengkapkan pelbagai pola nombor yang diberi secara tertib menaik dan menurun satu-satu hingga sepuluh-sepuluh, seratus-seratus dan seribu-seribu.
STANDARD KANDUNGAN1.7 Pola nombor
OBJEKTIF PEMBELAJARAN. ( selepas proses pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat) :
  1. Mengenal pasti pola nombor menaik dan menurun dengan betul.
  2. Melengkapkan pola nombor menaik dan menurun sekurang-kurangnya 4 daripada 5 soalan dengan betul.
  3. Menyelesaikan latihan secara individu dengan tepat.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & PEMUDAHCARAAN ( PdPc)
  1. Murid mengimbas kembali konsep pola nombor menaik dan menurun melalui soal jawab bersama guru.
  2. Murid menyebut semula contoh pola nombor menaik dan menurun secara lisan.
  3. Murid menjalankan aktiviti mengenal pasti pola nombor menaik dan menurun dengan bimbingan guru.
  4. Murid melengkapkan latihan berkaitan pola nombor menaik dan menurun secara individu.
  5. Murid menyemak jawapan bersama guru dan membetulkan kesalahan.
  6. Murid membuat rumusan ringkas tentang pola nombor menaik dan menurun dengan bimbingan guru.
ALAT BANTU MENGAJAR ( ABM )
  • BUKU TEKS
  • MODUL SUBJEK
NILAI MURNI
  • KEBERANIAN
  • BERTANGGUNGJAWAB
  • KESABARAN
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM ( E.M.K )
  • LAIN - LAIN (sila nyatakan)
PENTAKSIRAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
  • LEMBARAN KERJA
  • HASIL KERJA
  • PEMERHATIAN
TAHAP PEMIKIRAN / ABAD KE 21
  • MENGINGATI
  • MENGAPLIKASI
BILANGAN PELAJAR YANG DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PENGUKUHAN10
BILANGAN PELAJAR YANG TIDAK DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PEMULIHAN3