Rekod E-RPH

MINGGU PEMBELAJARAN11
HARIKHAMIS
MASA02:00
TARIKH02/04/2026
SENARAI KELAS ( FASA)
  • AULAD 2
SENARAI MATA PELAJARAN
  • MATEMATIK
KEHADIRAN PELAJAR16
PELAJAR YANG TIDAK HADIR2
TAJUK / TOPIKSusun Nombor
STANDARD PEMBELAJARAN1.7.1 Mengenal pasti pola bagi siri nombor yang diberi. 1.7.2 Melengkapkan pelbagai pola nombor yang mudah.
STANDARD KANDUNGAN1.7 Pola nombor.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN. ( selepas proses pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat) :
  1. Mengenal pasti pola nombor secara menaik dan menurun dengan betul.
  2. Melengkapkan pola nombor yang mudah hingga 1000 dengan betul.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & PEMUDAHCARAAN ( PdPc)
  1. Murid melihat contoh siri nombor dan menyatakan pola yang terdapat dalam siri tersebut dengan bimbingan guru.
  2. Murid mengenal pasti pola nombor menaik dan menurun secara lisan berdasarkan contoh yang diberi.
  3. Murid melengkapkan pola nombor menaik dan menurun secara satu-satu, sepuluh-sepuluh dan seratus-seratus dengan bimbingan guru.
  4. Murid menjalankan aktiviti melengkapkan rangkaian pola nombor secara individu.
  5. Murid melengkapkan latihan dalam buku aktiviti berkaitan pola nombor.
  6. Murid menyemak jawapan bersama guru dan membuat pembetulan jika perlu.
ALAT BANTU MENGAJAR ( ABM )
  • BUKU TEKS
  • MODUL SUBJEK
  • NOTA RINGKAS
  • GAMBAR
NILAI MURNI
  • KEBERANIAN
  • KESABARAN
  • KERJASAMA
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM ( E.M.K )
  • LAIN - LAIN (sila nyatakan)
PENTAKSIRAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
  • LEMBARAN KERJA
  • PEMERHATIAN
TAHAP PEMIKIRAN / ABAD KE 21
  • MENGINGATI
  • MEMAHAMI
  • MENGAPLIKASI
BILANGAN PELAJAR YANG DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PENGUKUHAN10
BILANGAN PELAJAR YANG TIDAK DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PEMULIHAN6