Rekod E-RPH

MINGGU PEMBELAJARAN11
HARIKHAMIS
MASA11:05
TARIKH02/04/2026
SENARAI KELAS ( FASA)
  • AULAD 1
SENARAI MATA PELAJARAN
  • SAINS
KEHADIRAN PELAJAR6
PELAJAR YANG TIDAK HADIR1
TAJUK / TOPIK3.1.1
STANDARD PEMBELAJARAN3.1.1 Membanding dan membezakan benda hidup dan benda bukan hidup
STANDARD KANDUNGAN3.1.1 Membanding dan membezakan benda hidup dan benda bukan hidup
OBJEKTIF PEMBELAJARAN. ( selepas proses pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat) :
  • Menyatakan sekurang-kurangnya 3 ciri benda hidup.
  • Membanding beza benda hidup dan benda bukan hidup dengan betul.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & PEMUDAHCARAAN ( PdPc)

Guru tunjuk gambar/objek:

  • kucing 
  • pokok 
  • batu 
  • kereta Soal murid:
  • “Yang mana hidup?”
  • “Kenapa dia hidup?”

 Kaitkan dengan ciri benda hidup


 Langkah 1: 

Guru terangkan ciri benda hidup secara mudah:

  1. Bernafas
  2. Perlu air & makanan
  3. Bergerak
  4. Membesar
  5. Membiak

 Cara ajar:

  • Buat aksi (contoh: bernafas tarik nafas )
  • Tanya murid contoh (manusia, kucing, pokok)

🎲 Langkah 2: Aktiviti

Aktiviti: “Hidup atau Tidak?”

Guru bagi kad gambar:

  • ayam, ikan, pokok, batu, meja, robot

Murid buat:

  • Tampal dalam 2 kolum:
    • Benda Hidup
    • Benda Bukan Hidup
ALAT BANTU MENGAJAR ( ABM )
  • BUKU TEKS
  • GAMBAR
NILAI MURNI
  • KEBERANIAN
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM ( E.M.K )
  • SAINS DAN TEKNOLOGI
PENTAKSIRAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
  • LEMBARAN KERJA
TAHAP PEMIKIRAN / ABAD KE 21
  • MENGINGATI
  • MEMAHAMI
BILANGAN PELAJAR YANG DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PENGUKUHAN6
BILANGAN PELAJAR YANG TIDAK DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PEMULIHAN6