Rekod E-RPH
| MINGGU PEMBELAJARAN | 12 |
|---|---|
| HARI | RABU |
| MASA | 09:00 |
| TARIKH | 08/04/2026 |
| SENARAI KELAS ( FASA) |
|
| SENARAI MATA PELAJARAN |
|
| KEHADIRAN PELAJAR | 3 |
| PELAJAR YANG TIDAK HADIR | 0 |
| TAJUK / TOPIK | Perniagaan Perkongsian |
| STANDARD PEMBELAJARAN | 13.1.1 Menyatakan tujuan penuguhan perniagaan perkongsian 13.1.2 Membandingkan jenis pemilihan perniagaan daripada aspek perakauanan bagi perniagaan perkongsian dan milikan tunggal |
| STANDARD KANDUNGAN | Perniagaan Perkongsian |
| OBJEKTIF PEMBELAJARAN. ( selepas proses pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat) : |
|
| AKTIVITI PEMBELAJARAN & PEMUDAHCARAAN ( PdPc) | LangkahGuru menerangkan maksud dan tujuan penubuhan perniagaan perkongsian secara ringkas. Guru menjelaskan bahawa tujuan perkongsian adalah untuk mengumpul modal, berkongsi kepakaran dan mengurangkan risiko. Murid diminta menghasilkan peta i-Think bagi menyenaraikan tujuan perkongsian. Langkah 2Guru menerangkan perbezaan antara milikan tunggal dan perkongsian dari aspek perakaunan.Guru memaparkan jadual perbandingan sebagai panduan. Murid menjalankan aktiviti padanan kad bagi membezakan ciri kedua-dua jenis perniagaan. Langkah 3Guru memberikan situasi berkaitan pemilihan jenis perniagaan.Murid diminta menentukan jenis perniagaan yang sesuai serta memberikan alasan.Guru membimbing murid dalam perbincangan jawapan. Penutup Guru membuat rumusan tentang tujuan perkongsian dan perbezaannya dengan milikan tunggal.Murid menjawab satu soalan KBAT secara lisan berkaitan kelebihan perkongsian. |
| ALAT BANTU MENGAJAR ( ABM ) |
|
| NILAI MURNI |
|
| ELEMEN MERENTAS KURIKULUM ( E.M.K ) |
|
| PENTAKSIRAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN |
|
| TAHAP PEMIKIRAN / ABAD KE 21 |
|
| BILANGAN PELAJAR YANG DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PENGUKUHAN | 3 |
| BILANGAN PELAJAR YANG TIDAK DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PEMULIHAN | 0 |