Rekod E-RPH

MINGGU PEMBELAJARAN12
HARIKHAMIS
MASA11:40
TARIKH09/04/2026
SENARAI KELAS ( FASA)
  • AULAD 4
SENARAI MATA PELAJARAN
  • MATEMATIK
KEHADIRAN PELAJAR12
PELAJAR YANG TIDAK HADIR0
TAJUK / TOPIKPenggunaan anu
STANDARD PEMBELAJARAN1.8.1 Menentukan nilai anu bagi ayat matematik tambah melibatkan dua nombor hingga dua digit dengan satu anu.
STANDARD KANDUNGANPenggunaan anu
OBJEKTIF PEMBELAJARAN. ( selepas proses pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat) :

Murid dapat menentukan nilai anu dalam ayat matematik tambah dengan betul.

Murid dapat menyelesaikan sekurang-kurangnya tiga soalan melibatkan anu.

AKTIVITI PEMBELAJARAN & PEMUDAHCARAAN ( PdPc)

Langkah 1

Guru menerangkan maksud anu sebagai nilai yang tidak diketahui dalam ayat matematik.

Guru menunjukkan cara mencari anu dengan operasi songsang (tolak).

 Langkah 2 

Murid diberi beberapa soalan mudah melibatkan anu.

Murid menyelesaikan soalan secara individu atau berpasangan.

Guru membimbing murid yang lemah.

Langkah 3 

Murid menjalankan aktiviti kuiz ringkas atau permainan “Cari Anu”.

Murid berlumba menjawab soalan yang diberi oleh guru.

Guru menyemak dan memberi maklum balas.

Penutup 

Guru membuat rumusan tentang cara mencari nilai anu menggunakan operasi songsang.

Murid menjawab satu soalan secara lisan sebagai pengukuhan.

ALAT BANTU MENGAJAR ( ABM )
  • BUKU TEKS
NILAI MURNI
  • BERTANGGUNGJAWAB
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM ( E.M.K )
  • KEUSAHAWAN
PENTAKSIRAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
  • LEMBARAN KERJA
  • HASIL KERJA
TAHAP PEMIKIRAN / ABAD KE 21
  • MENGINGATI
  • MEMAHAMI
BILANGAN PELAJAR YANG DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PENGUKUHAN8
BILANGAN PELAJAR YANG TIDAK DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PEMULIHAN4