Rekod E-RPH

MINGGU PEMBELAJARAN12
HARIJUMAAT
MASA11:40
TARIKH10/04/2026
SENARAI KELAS ( FASA)
  • ALUAD 6 ( PSRA)
SENARAI MATA PELAJARAN
  • MATEMATIK
KEHADIRAN PELAJAR12
PELAJAR YANG TIDAK HADIR0
TAJUK / TOPIK2.1 Pecahan
STANDARD PEMBELAJARAN2.1.1 Membahagi pecahan bagi dua nombor melibatkan pecahan wajar, nombor bulat dan nombor bercampur.
STANDARD KANDUNGAN2.1 Pecahan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN. ( selepas proses pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat) :

Murid dapat membahagi pecahan dengan betul menggunakan kaedah yang sesuai.

Murid dapat menyelesaikan sekurang-kurangnya tiga soalan melibatkan pecahan wajar, nombor bulat dan nombor bercampur.

AKTIVITI PEMBELAJARAN & PEMUDAHCARAAN ( PdPc)

Langkah 1

Guru menerangkan konsep bahagi pecahan sebagai darab dengan songsang.

Guru menunjukkan langkah: tukar bahagi kepada darab dan songsangkan pecahan kedua.

Guru memberi contoh mudah dan menerangkan langkah pengiraan.

 Langkah 2

Murid diberi beberapa soalan melibatkan:

Pecahan ÷ pecahan

Pecahan ÷ nombor bulat

Nombor bercampur ÷ pecahan

Murid menyelesaikan secara individu atau berpasangan.

Guru membimbing murid yang lemah.

Langkah 3 

Murid menjalankan aktiviti kuiz atau permainan “Pecahan Challenge”.

Murid menjawab soalan secara pantas di papan putih atau kad jawapan.

Guru menyemak dan memberi maklum balas segera.

Penutup 

Guru membuat rumusan tentang langkah membahagi pecahan.

Murid menyebut semula langkah utama secara lisan.

ALAT BANTU MENGAJAR ( ABM )
  • BUKU TEKS
  • MODUL SUBJEK
NILAI MURNI
  • KEBERANIAN
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM ( E.M.K )
  • KEUSAHAWAN
PENTAKSIRAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
  • LEMBARAN KERJA
  • HASIL KERJA
TAHAP PEMIKIRAN / ABAD KE 21
  • MENGINGATI
  • MEMAHAMI
BILANGAN PELAJAR YANG DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PENGUKUHAN7
BILANGAN PELAJAR YANG TIDAK DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PEMULIHAN5