Rekod E-RPH

MINGGU PEMBELAJARAN12
HARISELASA
MASA03:30
TARIKH07/04/2026
SENARAI KELAS ( FASA)
  • AULAD 2
SENARAI MATA PELAJARAN
  • MATEMATIK
KEHADIRAN PELAJAR16
PELAJAR YANG TIDAK HADIR2
TAJUK / TOPIKSusun Nombor
STANDARD PEMBELAJARAN1.7.1 Mengenal pasti pola bagi siri nombor yang diberi. 1.7.2 Melengkapkan pelbagai pola nombor yang mudah.
STANDARD KANDUNGAN1.7 Pola nombor.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN. ( selepas proses pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat) :
  1. Mengenal pasti pola nombor dengan lebih tepat dan yakin.
  2. Melengkapkan pola nombor menaik dan menurun hingga 1000 dengan betul.
  3. Menyelesaikan latihan pola nombor secara kendiri.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & PEMUDAHCARAAN ( PdPc)
  1. Guru menjalankan kuiz ringkas mengenal pasti pola nombor secara lisan.
  2. Murid melengkapkan pola nombor satu-satu, sepuluh-sepuluh dan seratus-seratus secara individu.
  3. Murid menjalankan aktiviti padanan kad nombor untuk membentuk pola yang betul.
  4. Murid menyelesaikan latihan dalam buku aktiviti berkaitan pola nombor.
  5. Beberapa murid berkongsi jawapan dan membincangkan pola nombor bersama guru.
ALAT BANTU MENGAJAR ( ABM )
  • BUKU TEKS
  • MODUL SUBJEK
NILAI MURNI
  • KESABARAN
  • TOLONG - MENOLONG
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM ( E.M.K )
  • KEUSAHAWAN
PENTAKSIRAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
  • HASIL KERJA
  • KUIZ
TAHAP PEMIKIRAN / ABAD KE 21
  • KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH
  • MENGINGATI
  • MENGAPLIKASI
BILANGAN PELAJAR YANG DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PENGUKUHAN9
BILANGAN PELAJAR YANG TIDAK DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PEMULIHAN7