image_print
MINGGU PEMBELAJARAN13
HARIJUMAAT
MASA10:30
TARIKH17/04/2026
SENARAI KELAS ( FASA)
  • AULAD 1
SENARAI MATA PELAJARAN
  • MATEMATIK
KEHADIRAN PELAJAR6
PELAJAR YANG TIDAK HADIR1
TAJUK / TOPIKOperasi Tambah
STANDARD PEMBELAJARAN2.5 Tambah berulang 2.5.1 Menulis ayat matematik tambah berulang dua-dua, lima- lima, sepuluh-sepuluh dan empat-empat.
STANDARD KANDUNGAN2.5 Tambah berulang
OBJEKTIF PEMBELAJARAN. ( selepas proses pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat) :
  1. Menulis sekurang-kurangnya 2 ayat matematik tambah berulang dengan betul.
  2. Menyatakan tambah berulang dalam bentuk dua-dua, lima-lima, empat-empat atau sepuluh-sepuluh.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & PEMUDAHCARAAN ( PdPc)

Langkah 1: Penerangan 

Guru menerangkan bahawa tambah berulang ialah menambah nombor yang sama berulang kali.

Guru beri contoh secara ayat:

  • Dua-dua → 2 + 2 + 2
  • Lima-lima → 5 + 5
  • Empat-empat → 4 + 4 + 4
  • Sepuluh-sepuluh → 10 + 10

Guru tunjuk cara tulis ayat matematik dengan betul.

Langkah 2

Guru memberi kad gambar objek dalam kumpulan.

https://images.openai.com/static-rsc-4/pDc9VM1tM5_HBMkkwBGJWi7Cez25X9QQB9b9yTUURWXuOK8W78zMUzYxar67YQvPmtWs9YCs6OE6qE_mjtaqOH1q4bBNcObZddaxNju_TQ1yb8lNOJQ9BrPhaNITgtJxOK7yrp4lQnlXlPbMCswNzdyB90AjKLT8K0CByostW7eYWUaG7VlFYHdXghRhyf0C?purpose=fullsize
https://images.openai.com/static-rsc-4/wJgXdQZH2GpUbC-zRDesBTxkIiUjIFsd5xqwsuyxkts1Ep8oI3A1e1fCshCroNpRmpwcZfzhxcdkQGIAaB7jqrTL9G04pVSZDJxW8h-x5kyu23KjnmcrwOfkoQREQmwbkJ2dUr2Kz878buJqMJnm2AokobFy_6RCaJLs7HHIshuQlgHe5S35L2E-gV7XYgPm?purpose=fullsize
https://images.openai.com/static-rsc-4/IsPVivr7DZzJb7ZLQn0j50hXWBHcfZkwN-sIS5QvI2MRCxMNCiYhywU0haETAmKndcGjYBjUbAEnuMvXvuCUEXKXEX0bG4S5nq8uFiZZwK7ngEOKs6xMqjtwvm1EPvqdq0m8F5s_ePBmY0unauTO0sI0wBi1HvviHFAteoqMNLgvCrIKvy2cLTyh9k5Qyu4C?purpose=fullsize
4

Murid diminta:Menulis ayat tambah berulang berdasarkan gambar

Contoh:
(2,2,2) → 2 + 2 + 2

Murid berbincang dalam kumpulan kecil dan kongsi jawapan.

Langkah 3

Guru beri lembaran kerja:Lengkapkan ayat tambah berulangPadankan gambar dengan ayat matematik

Guru bincangkan jawapan bersama murid.

Langkah 4

Guru membuat rumusan:
Tambah berulang ialah menambah nombor yang sama beberapa kali.

ALAT BANTU MENGAJAR ( ABM )
  • BUKU TEKS
  • WHITEBOARD
  • MODUL SUBJEK
NILAI MURNI
  • KEBERANIAN
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM ( E.M.K )
  • KEUSAHAWANAN
PENTAKSIRAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
  • LEMBARAN KERJA
  • HASIL KERJA
TAHAP PEMIKIRAN / ABAD KE 21
  • MENGINGATI
  • MEMAHAMI
BILANGAN PELAJAR YANG DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PENGUKUHAN4
BILANGAN PELAJAR YANG TIDAK DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PEMULIHAN2