Rekod E-RPH

MINGGU PEMBELAJARAN13
HARISELASA
MASA11:40
TARIKH14/04/2026
SENARAI KELAS ( FASA)
  • AULAD 3
SENARAI MATA PELAJARAN
  • MATEMATIK
KEHADIRAN PELAJAR14
PELAJAR YANG TIDAK HADIR1
TAJUK / TOPIKAnggaran Nombor
STANDARD PEMBELAJARAN1.5.1 Memberi anggaran kuantiti yang munasabah dengan menggunakan perkataan ‘lebih kurang’, ‘kurang daripada’ dan ‘lebih daripada’ berdasarkan set rujukan.
STANDARD KANDUNGAN1.5 Menganggar
OBJEKTIF PEMBELAJARAN. ( selepas proses pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat) :
  1. Murid dapat mengenal pasti kuantiti secara anggaran menggunakan perkataan ‘lebih kurang’, ‘kurang daripada’ dan ‘lebih daripada’.
  2. Murid dapat memberi anggaran kuantiti berdasarkan set rujukan dengan bimbingan.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & PEMUDAHCARAAN ( PdPc)
  1. Murid memerhati beberapa objek (contoh: pensel, pemadam) dan menyatakan anggaran kuantiti secara lisan menggunakan istilah yang betul.
  2. Murid membandingkan dua kumpulan objek dan menyatakan ‘lebih daripada’ atau ‘kurang daripada’.
  3. Murid menjalankan aktiviti meneka kuantiti objek dalam bekas sebelum mengira jumlah sebenar.
  4. Murid melengkapkan lembaran kerja mudah berkaitan anggaran kuantiti berdasarkan gambar.
ALAT BANTU MENGAJAR ( ABM )
  • BUKU TEKS
  • MODUL SUBJEK
NILAI MURNI
  • KESABARAN
  • TOLONG - MENOLONG
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM ( E.M.K )
  • KEUSAHAWANAN
PENTAKSIRAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
  • HASIL KERJA
  • PEMERHATIAN
TAHAP PEMIKIRAN / ABAD KE 21
  • MENGINGATI
  • MEMAHAMI
  • MENGAPLIKASI
BILANGAN PELAJAR YANG DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PENGUKUHAN10
BILANGAN PELAJAR YANG TIDAK DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PEMULIHAN4