Rekod E-RPH

MINGGU PEMBELAJARAN14
HARIISNIN
MASA12:15
TARIKH13/04/2026
SENARAI KELAS ( FASA)
  • AULAD 5 ( UPKK)
SENARAI MATA PELAJARAN
  • BAHASA INGGERIS
KEHADIRAN PELAJAR12
PELAJAR YANG TIDAK HADIR0
TAJUK / TOPIKUnit 2: Days
STANDARD PEMBELAJARANFocuses on daily routines, adverbs of frequency, and Present Simple. It includes listening, speaking, reading, and writing skills related to daily activities.
STANDARD KANDUNGANFocuses on daily routines, time expressions, and adverbs of frequency (always, usually, sometimes, never). Main skills involve listening to descriptions, speaking about daily habits, reading routines, and writing about personal schedules using present simple tense.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN. ( selepas proses pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat) :

By the end of the lesson, students are able to:

  • understand and use phrases for daily routines (e.g., wake updo homeworksurf the internethave breakfast).
  • identify key details about routines from a text or audio.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & PEMUDAHCARAAN ( PdPc)

Reading about the "Radford family" (textbook p. 24) and answering questions about their daily routine.

ALAT BANTU MENGAJAR ( ABM )
  • BUKU TEKS
  • WHITEBOARD
NILAI MURNI
  • BAIK HATI
  • KEBERANIAN
  • BERTANGGUNGJAWAB
  • KESABARAN
  • KERJASAMA
  • KEJUJURAN
  • HEMAH TINGGI
  • HORMAT-MENGHORMATI
  • BERJIMAT CERMAT
  • KEADILAN
  • TOLONG - MENOLONG
  • KASIH SAYANG
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM ( E.M.K )
  • BAHASA
PENTAKSIRAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
  • HASIL KERJA
  • PEMERHATIAN
  • LISAN
TAHAP PEMIKIRAN / ABAD KE 21
  • KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH
  • MEMAHAMI
  • MENGANALISIS
BILANGAN PELAJAR YANG DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PENGUKUHAN12
BILANGAN PELAJAR YANG TIDAK DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PEMULIHAN-1
REFLEKSI
  • Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana
  • Program sekolah