Rekod E-RPH

MINGGU PEMBELAJARAN14
HARIKHAMIS
MASA02:00
TARIKH23/04/2026
SENARAI KELAS ( FASA)
  • AULAD 2
SENARAI MATA PELAJARAN
  • MATEMATIK
KEHADIRAN PELAJAR16
PELAJAR YANG TIDAK HADIR2
TAJUK / TOPIKBundar Nombor
STANDARD PEMBELAJARAN1.6.1 Membundarkan nombor bulat hingga ratus terdekat.
STANDARD KANDUNGAN1.6 Membundarkan nombor.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN. ( selepas proses pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat) :
  1. Membundarkan nombor bulat kepada ratus terdekat dengan betul.
  2. Menyelesaikan soalan pembundaran menggunakan pelbagai strategi.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & PEMUDAHCARAAN ( PdPc)
  1. Guru mengimbas kembali konsep pembundaran dan menunjukkan semula garis nombor sebagai rujukan.
  2. Guru menyoal murid:
    • “Bagaimana kita tahu 250 dibundarkan ke mana?”
    • “Apakah langkah untuk membundarkan nombor?
  3. Murid menjawab dan menerangkan langkah secara lisan.
  4. Murid menyelesaikan beberapa soalan secara individu di dalam buku latihan.
  5. Murid melengkapkan latihan dalam buku kerja (nombor lebih besar dan pelbagai).
ALAT BANTU MENGAJAR ( ABM )
  • BUKU TEKS
  • WHITEBOARD
  • MODUL SUBJEK
NILAI MURNI
  • KEBERANIAN
  • KESABARAN
  • TOLONG - MENOLONG
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM ( E.M.K )
  • KEUSAHAWANAN
PENTAKSIRAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
  • HASIL KERJA
  • PEMERHATIAN
TAHAP PEMIKIRAN / ABAD KE 21
  • MENGINGATI
  • MEMAHAMI
  • MENGAPLIKASI
BILANGAN PELAJAR YANG DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PENGUKUHAN10
BILANGAN PELAJAR YANG TIDAK DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PEMULIHAN6