Rekod E-RPH

MINGGU PEMBELAJARAN14
HARIJUMAAT
MASA11:05
TARIKH24/04/2026
SENARAI KELAS ( FASA)
  • AULAD 4
SENARAI MATA PELAJARAN
  • BAHASA MELAYU
KEHADIRAN PELAJAR11
PELAJAR YANG TIDAK HADIR1
TAJUK / TOPIKMenganalisis Cerita dan Nilai Murni
STANDARD PEMBELAJARAN2.3.1 Membaca dan menganalisis kandungan teks karya sastera.
STANDARD KANDUNGAN2.3 Membaca dan mengapresiasi karya sastera dan bukan sastera.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN. ( selepas proses pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat) :
  1. Mengenal pasti sekurang-kurangnya 2 nilai murni dalam cerita.
  2. Mengaitkan nilai tersebut dengan situasi kehidupan seharian.
  3. Memberikan respons terhadap cerita secara logik dan kritis.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & PEMUDAHCARAAN ( PdPc)
  1. Guru mengimbas kembali kandungan cerita melalui soal jawab ringkas dengan murid.
  2. Murid membaca semula ayat berwarna dalam teks untuk mengenal pasti nilai murni yang terdapat dalam cerita.
  3. Murid berbincang dalam kumpulan tentang kepentingan kerjasama dengan menjawab soalan KBAT yang diberikan.
  4. Murid mengaitkan nilai murni dengan situasi kehidupan seharian melalui contoh amalan baik.
  5. Murid membuat refleksi dengan menyatakan satu nilai yang ingin diamalkan dalam kehidupan harian.
ALAT BANTU MENGAJAR ( ABM )
  • BUKU TEKS
  • WHITEBOARD
NILAI MURNI
  • KEBERANIAN
  • KERJASAMA
  • KEJUJURAN
  • HORMAT-MENGHORMATI
  • TOLONG - MENOLONG
  • KASIH SAYANG
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM ( E.M.K )
  • BAHASA
  • PENDIDIKAN ALAM SEKITAR
PENTAKSIRAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
  • HASIL KERJA
  • PEMERHATIAN
  • TUGASAN
TAHAP PEMIKIRAN / ABAD KE 21
  • KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH
  • MENGINGATI
  • MEMAHAMI
  • MENGAPLIKASI
  • MENGANALISIS
BILANGAN PELAJAR YANG DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PENGUKUHAN8
BILANGAN PELAJAR YANG TIDAK DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PEMULIHAN3