Rekod E-RPH

MINGGU PEMBELAJARAN16
HARISELASA
MASA03:30
TARIKH05/05/2026
SENARAI KELAS ( FASA)
  • AULAD 2
SENARAI MATA PELAJARAN
  • MATEMATIK
KEHADIRAN PELAJAR14
PELAJAR YANG TIDAK HADIR4
TAJUK / TOPIKLengkapkan Pola Nombor
STANDARD PEMBELAJARAN1.7.1 Mengenal pasti pola bagi siri nombor yang diberi. 1.7.2 Melengkapkan pelbagai pola nombor yang mudah.
STANDARD KANDUNGAN1.7 Pola nombor.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN. ( selepas proses pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat) :
  1. Melengkapkan pola nombor mudah secara tertib menaik dan menurun.
  2. Menentukan nombor yang hilang dalam pola nombor dengan betul.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & PEMUDAHCARAAN ( PdPc)
  1. Ulang kaji ringkas pola nombor hari sebelumnya melalui soal jawab.
  2. Guru memaparkan pola nombor yang mempunyai nombor hilang.
    • Contoh: 10, 20, ___, 40, 50
  3. Aktiviti permainan papan:
    • Murid melengkapkan pola secara individu atau berkumpulan.
  4. Murid menulis sendiri satu pola nombor mudah dan rakan melengkapkannya.
  5. Guru membuat rumusan tentang pola nombor menaik dan menurun.
ALAT BANTU MENGAJAR ( ABM )
  • BUKU TEKS
  • WHITEBOARD
  • MODUL SUBJEK
NILAI MURNI
  • KEBERANIAN
  • KEJUJURAN
  • HORMAT-MENGHORMATI
  • TOLONG - MENOLONG
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM ( E.M.K )
  • KEUSAHAWANAN
PENTAKSIRAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
  • HASIL KERJA
  • PEMERHATIAN
  • LISAN
TAHAP PEMIKIRAN / ABAD KE 21
  • KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH
  • MENGINGATI
  • MEMAHAMI
BILANGAN PELAJAR YANG DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PENGUKUHAN9
BILANGAN PELAJAR YANG TIDAK DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PEMULIHAN5