Rekod E-RPH

MINGGU PEMBELAJARAN16
HARISELASA
MASA11:40
TARIKH05/05/2026
SENARAI KELAS ( FASA)
  • AULAD 3
SENARAI MATA PELAJARAN
  • MATEMATIK
KEHADIRAN PELAJAR11
PELAJAR YANG TIDAK HADIR2
TAJUK / TOPIKPenyelesaian Masalah Nombor Bulat hingga 10 000
STANDARD PEMBELAJARAN1.8.1 Menyelesaikan masalah melibatkan nombor bulat hingga 10 000 dalam situasi harian.
STANDARD KANDUNGAN1.8 Penyelesaian masalah.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN. ( selepas proses pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat) :
  1. Memahami dan mengenal pasti maklumat penting dalam sekurang-kurangnya 3 daripada 4 masalah harian melibatkan nombor bulat hingga 10 000.
  2. Menyelesaikan masalah berkaitan nilai nombor, nilai tempat dan nilai digit dengan betul.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & PEMUDAHCARAAN ( PdPc)
  1. Guru mengimbas kembali topik nombor bulat:
    • nilai tempat
    • nilai digit
    • nombor terbesar dan terkecil
  2. Guru memperkenalkan langkah penyelesaian masalah:
    • memahami masalah
    • merancang strategi
    • melaksanakan strategi
    • menyemak jawapan
  3. Murid membaca dan meneliti soalan situasi harian secara berkumpulan.
  4. Aktiviti “Cari Maklumat”:
    • Murid mengenal pasti nombor penting dan kehendak soalan.
    • Murid menyelesaikan masalah menggunakan jadual/peta i-Think.
  5. Perbincangan jawapan dan semakan bersama guru.
ALAT BANTU MENGAJAR ( ABM )
  • BUKU TEKS
  • WHITEBOARD
  • MODUL SUBJEK
NILAI MURNI
  • KEBERANIAN
  • KESABARAN
  • KEJUJURAN
  • TOLONG - MENOLONG
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM ( E.M.K )
  • KEUSAHAWANAN
PENTAKSIRAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
  • HASIL KERJA
  • PEMERHATIAN
TAHAP PEMIKIRAN / ABAD KE 21
  • KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH
  • MENGINGATI
  • MEMAHAMI
BILANGAN PELAJAR YANG DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PENGUKUHAN8
BILANGAN PELAJAR YANG TIDAK DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PEMULIHAN3