Rekod E-RPH

MINGGU PEMBELAJARAN16
HARIJUMAAT
MASA10:30
TARIKH08/05/2026
SENARAI KELAS ( FASA)
  • AULAD 6 ( PSRA)
SENARAI MATA PELAJARAN
  • BAHASA MELAYU
KEHADIRAN PELAJAR13
PELAJAR YANG TIDAK HADIR0
TAJUK / TOPIKPenjodoh Bilangan
STANDARD PEMBELAJARAN5.1.1 Memahami dan menggunakan kata nama mengikut konteks; (iv) penjodoh bilangan
STANDARD KANDUNGAN5.1 Memahami dan menggunakan golongan kata mengikut konteks
OBJEKTIF PEMBELAJARAN. ( selepas proses pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat) :
  1. Mengenal pasti sekurang-kurangnya 5 penjodoh bilangan dengan betul.
  2. Menggunakan penjodoh bilangan mengikut konteks ayat.
AKTIVITI PEMBELAJARAN & PEMUDAHCARAAN ( PdPc)
  1. Guru memperkenalkan maksud penjodoh bilangan menggunakan contoh dalam buku teks muka surat 11.
  2. Murid membaca petikan “Bercuti di Calet Dusun”.
  3. Guru menerangkan contoh penjodoh bilangan seperti sebiji, sehelai, sebilah, dan sekaki.
  4. Aktiviti padanan: murid memadankan penjodoh bilangan dengan gambar/objek yang sesuai.
  5. Murid menyalin nota ringkas dan contoh ayat ke dalam buku latihan.
  6. Latihan pengukuhan: melengkapkan ayat dengan penjodoh bilangan yang betul.
ALAT BANTU MENGAJAR ( ABM )
  • BUKU TEKS
  • WHITEBOARD
  • MODUL SUBJEK
NILAI MURNI
  • KEBERANIAN
  • KERJASAMA
  • TOLONG - MENOLONG
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM ( E.M.K )
  • BAHASA
PENTAKSIRAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
  • HASIL KERJA
  • PEMERHATIAN
TAHAP PEMIKIRAN / ABAD KE 21
  • MEMAHAMI
  • MENGAPLIKASI
BILANGAN PELAJAR YANG DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PENGUKUHAN0
BILANGAN PELAJAR YANG TIDAK DAPAT MENGUASAI PEMBELAJARAN DAN DIBERI LATIHAN PEMULIHAN0
REFLEKSI
  • Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana
  • Lain-lain sebab